| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa folosesc cardul din Romania si in Bulgaria?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce tip de card ai si daca e in lei sau valuta - euro, dolari SUA etc.
Dupa cate stiu se pot folosi anumite tipuri de carduri, dar cel mai bine este sa intrebi la banca care ti-a emis cardul, sunt cei mai in masura sa-ti dea o informatie corecta. Nu este nevoie sa intrebi exact la unitatea bancara de unde ai ridicat cardul, poti intreba la orice unitate a acelei banci. Numai bine!

| ikram a răspuns:

Trebuie sa fie card international, nu conteaza daca e visa sau mastercard (sau banca de la care il ai). Uita-te pe cardul pe care il ai si daca scrie "Only Romania" nu il poti folosi este doar pentru Romania.
Cardul international il poti folosi sa faci direct plati cu el sau sa scoti bani de la bancomat.

| Arthur a răspuns:

Depinde ce tip de card foloseşti.

| ed23tm a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci.
nu merge cardul de aici.
daca vrei mai degraba foloseste transferul bancar!

| vlaaddd a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da depinde ce tip e si sa te uiti la bancomat si vezi sa fie compatibil cardul tau de credit de exemplu Visa apare pe cardul tau si la bancomat iti accepta Visa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde.Vezi ca se iau comisioane mari.Intreaba la banca unde ai cardul.

| denisa06 a răspuns:

Da poti cu cardul westwe union! fundita pleaz

| papusikscumpik a răspuns:

Pai ce card?