| CaLyStuu a întrebat:

Eu daca imi inmatriculez o masina in Bulgaria si o folosesc in Romania se intampla ceva? Adica daca ma opreste politia imi face ceva? Si cam cat sunt taxele acolo? ( vreau valori exacte ).

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da are ceva, teoretic nu ai voie sa circuli mai multe de 90 zile cu o masina inmatriculata in alta tara. din pacate s au gasit portite de scapare si la treaba asta cu diverse imputerniciri si procure.

Daca nu iti permiti masina nu o mai cumpara, eu m am saturat de cazane inscrise in Bulgaria, m am saturat sa fie mereu de 100 de ori mai atent sa nu ma pocneasca unu cu numere de Bulgaria ca pe urma mai vad o duda asigurarea.

| CaLyStuu explică (pentru suntserios):

Deci imi trebuie pile ca sa pot sta linistit, nu?

| MariusF23 a răspuns:

De obicei e in jur de 500-600 euro

| ionutg7 a răspuns:

Nu se intampla nimic, iar taxele sunt mult mai mici