| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa folosesc in U.E. un card de debit din Romania?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti, sunt banii tai.
Cardul trebuie sa fie pe valuta, preferabil de tip Mastercard sau Visa.
Atentie! Bancile vor percepe comisioane mari pentru transfer international si eventuala convertire de valuta!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da, daca este emboasat. Altfel, numai cardurile de credit merg.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa il folosesti si in SUA si in Australia si in Japonia si nu il asculta pe Salotanul

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

La aceeasi banca, sau la cea care are relatia cea mai directa cu banca unde ai cont. Altfel te usuca comisioanele.

| raduspace10 a răspuns:

Da, eu asa stiu