| Artisan a întrebat:

Pot sa imi sterg definitiv contul de paypal pentru ca vreau sa imi fac altul?

2 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Nu cred ca merge tot cu adresa aia de mail, am incercat si eu candva si nu a mers, dar de ce vrei sa stergi si sa faci altul? sau de ce sa mai comfirmi odata cardul daca odata a fost comfirmat si merge? aiurea, inchis se poate dar sters acount nu cred, ramane intr o baza de date inactiva si poti reveni, iar daca incerci sa creezi inca un cont cu acelasi mail, nu merge ca este deja folosit

| futuredoctor a răspuns:

Poti sa iti faci 2 conturi de Paypal fara probleme, doar ca unul trebuie sa fie Personal, iar celalalt trebuie sa fie Business.

In principiu, nu cred ca poti sterge contul, dar poti sa il inchizi.
My profile -> My Settings ->Account type -> ai in dreapta Close Account.