| seby1998 a întrebat:

Pot sa inmatriculez o masina ims la primarie?

Răspuns Câştigător
| MariuSSer a răspuns:

OUG nr. 195/2002 permite înregistrarea la primarii a mopedelor, tractoarelor care nu se supun înmatriculării, maşinilor şi utilajelor autopropulsate utilizate în lucrări de construcţii, agricole şi forestiere.
Deci dacă ai dovadă că îl foloseşti numai în localitate pentru agricultură ai şanse, dar e cam la limita legii.
Mai degrabă aş încerca tot la RAR, dar fiind faptul că are peste 30 de ani vechime se poate încadra la maşini istorice.

1 răspuns:
| DenisaLoves a răspuns:

Nu nu cred ca poti incearca in alte locuri