| Angelescu_Ștefana_1996 a întrebat:

Pot trimite bani unui minor in tara daca nu are inca buletin? Vreau sa ii trimit pe numele sau doar, fara tutore

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu poti trimite dar el nu-i poate ridica, daca nu are carte de identitate.
Trimite banii pe numele unei persoane in care ai incredere ca o sa dea banii minorului - ruda, prieten, etc.

| Lioana a răspuns:

Minorul fara buletin poate avea cont bancar dar nu poate avea card. In plus pe contul minorului e imputernicit unul din parinti.
I-ai putea trimite bani in cont dar nu i-ar putea scoate fara un act de identitate. Doar imputernicitul ii poate scoate.

| Zdog a răspuns:

Salut, poti trimite banii pe numele unei persoane minore dar acea persoana nu poate sa-i ridice daca nu are 18 ani.Am patit o happy