| SpargNuci a întrebat:

Poţi să-ţi creezi propria religie?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, ce te tine? Crezi si te rogi cui sau la ce vrei.

| TOOL a răspuns:

E usor, in primul rand tu trebuie sa crezi in ceea ce spui, dupa ce crezi cu tarie in religia pe care ai creato, iti dai seama ca trebuie sa induci si alte persoane sa creada in ea, ca si "Dumnezeu" (lor) a fost creat prin vorbe, cam ca toate religile inutile din aceasta lume, eu unul cred in reincarnarea sufleteasca, e o religie a indienilor care mergeau la "razboi" cu taria ca sufletul lor este nemuritor si vor primii alte trupuri.
TINE MINTE! TU TREBUIE SA CREZI, DACA TU CREZI, ESTE MULT MAI USOR SA-L FACI PE ALTUL SA CREADA!