| catalinutz1288 a întrebat:

Probleme cu Paypal, legat de confirmarea contului bancar.

Buna ziua, mi-am facut un cont pe Paypal, mi-am adaugat contul bancar de la ING iar ca sa-l confirm trebuie sa introduc 2 tranzactii oferite de paypal, fiecare sub 1 ron. Problema este ca ei mi-au trimis doar o singura tranzactie de 0.01 Eur.

Cum as putea rezolva problema aceasta? Am vorbit si cu cei de la ING si mi-au spus ca asta nu tin de ei ci de cei de la Paypal. Le-am scris si celor de la Paypal pe Facebook dar primesc doar cate un raspuns o data la saptamana.

Dintre cei ce aveti cont pe Paypal, aveti vreo idee?

2 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Mai inainte trebuie sa-ti alimentezi cardul cu 20-30 de lei (daca nu ai deja bani pe el).
Apoi, il atasezi la Paypal. Paypalul iti debiteaza vreo 2 sau 3 dolari de pe card iar in tranzactia de pe extrasul de cont al cardului trebuie sa-ti apara un cod. Acel cont il scrii acolo unde iti cere paypalul si astfel iti confirmi contul.
Apoi, paypalul iti trimite banii inapoi pe card.

De tranzactiile sunt 1 RON n-am auzit...

Răspuns utilizator avertizat