| Tatiana04 a întrebat:

Am o problema legata de un cont de Paypal. In urma cu ceva timp am atasat un card, l-am confirmat si totul a mers ok. În urma cu cateva zile mi s-a impus sa introduc un cont bancar. L-am introdus. Si nu stiu ce sa fac sa confirm contul bancar. Stie cineva cum sa ma ajute?

15 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Vei primi in cont doua transferente de cativa centi, de ex 0.23 si 0.47. Acela va fi codul tau de.confirmare, 2347

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Goete):

Da-ti 20 de palme! Codul de confirmare e in descrierea transferului. Transferul e de o suma fixa. 0.5 sau 1 EUR, nu mai stiu cit e acum.

| Goete a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Poate difera de la tara la tara. Sau l-au schimbat. Dar stiu ce vorbesc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Goete):

Indiferent de tara, nu suma e codul de confirmare! https://intreb.bancatransilvania.ro/......nsilvania/

| Goete a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Hai ca esti destept. Am zis ca poate s-a schimbat - desi nu cred - si in nici un moment nu am spus ca Suma ar fi codul de confirmare.

| Goete a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Citeste punctul 3, Desteptule!
Daca nu te descurci, foloseste traducatorul google
Pentru confirmarea contului bancar trebuie sa introduci valoarea celor doua depozite (de cativa centi) care ti le-a facut paypal in contul tau.
Si tine-ti palmele penteu tine

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Goete):

Amice, esti... greu de cap. Citez din ce ai zis tu mai sus: "Vei primi in cont doua transferente de cativa centi, de ex 0.23 si 0.47. Acela va fi codul tau de.confirmare, 2347"

| Goete a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Atunci citeste ce am scris eu prima data.

| Goete a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Atunci reciteste ce am scris eu prima data. Exact asa este

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Goete):

Ai scris fix asta - "Vei primi in cont doua transferente de cativa centi, de ex 0.23 si 0.47. Acela va fi codul tau de.confirmare, 2347" si e O MARE TIMPENIE!

| Goete a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mare tampit esti Tu.
Chiar te crezi Atotstiutor?
Nu am cu cine vorbi.
Citeste ce scrie aici propriul Paypal:

https://www.paypal.com/......ia-faq3045

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Goete):

Ti-am dat link clar de la Banca Transilvania. Stiu cum am procedat eu in trecut. Tu vii cu un link in congoleza. Voila, engleza, fix ce am zis eu - https://www.paypal.com/......t-FAQ1565. Nici la ala in congoleza nu e vorba de codul de confirmare ca fiind suma!

| Tatiana04 explică (pentru GabiDumitrescu):

Faza e că nu imi apare sa introduc vreun cod sau ceva. imi spune ca trebuie sa introduc acele sume.dar unde sa le introduc?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Tatiana04):

Uita-te la ce linkuri am dat eu si Goete. Din doi nebuni, o fi avand macar unul dreptate.