| Ove a întrebat:

Sa spunem ca dispun de 3000 de euro. Ce afacere as putea deschide sau ce franciza as putea cumpara sau cum sa fac sa imultesc bani astia cat de cat profitabil? Pentru cei care raspund vreau un raspuns daca se poate de A la Z explicat frumos.
PS:Nu vreau franciza la forneti.(sau daca credeti ca e buna sau detine cineva franciza la forneti sa ma convinga)

10 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Pentru franciza nu iti ajung banii.
Incearca sa faci ceva la ce te pricepi, daca ai studii superioare-deschide ceva in legatura cu profilul tau.

Oricum cel mai bine acum merg serviciile, nu iti trebuie investitie mare - doar un sediu cat de cat.
Dar acum depinde si la ce te pricepi, si in ce oras stai.

| Zenithf a răspuns:

Mergi in Italia, este mult mai usor sa-ti deschizi o afacere acolo si nu te jupoaie statul la sange.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana gasesti un alt raspuns citeste articolul http://www.121.ro/......icina.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In ce domeniu ai experienta?
cati ani de experienta ai?
ce studii ai terminat?
ce iti place sa faci zilnic (ca profesie)?
ce varsta ai?
agricultura te atrage?
deschide o piata de legume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce localitate esti
depinde ce lipseste acolo
depinde ce cauta oamenii de acolo
fa o firma de inchirieri, dar ai grija sa iei Garantii de la cei care inchiriaza, ca sa nu ramai in paguba, multa atentie la detalii

exemplu: esti intr-o statiune de schi, inchiriezi articole sportive in domeniu, haine, genti, bagaje, chiar si corturi

depinde deci in ce localitate esti tu, pune-ti mintea la contributie

daca sunt multi copii, putine gradinite sau crese, locuri scumpe - atunci ofera servicii de garda copii prescolari, bineinteles cu respectarea legislatiei in vigoare
daca esti bine infromat si respecti totul din start, declari activitatea si ceri preturi mici parintilor, vei avea trecere
ar mai fi garda copii pentru ocazii cand parintii sunt ocupati si au nevoie de timp liber in unele zile sau ore, nu au cu cine lasa copilul
iti trebuie probabil cazier, multa pasiune si CINSTE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara o masina de cusut si coase imbracaminte
este foarte ieftina o masina chiar buna

daca preferi cumpara o masina de tricotat
dar este mai scumpa

cu o parte din bani fa publicitate dar cu cap
cu restul de bani autorizeza-te ca persoana fizica PFA
si cauta in paralel si un serviciu part-time

astfel vei avea o suma pentru trai pentru cateva luni
sa zicem 400 euro pe luna ajung

propune preturi modice bine calculate chiar negocia fiecare client
dupa ce te lansezi renunti la slujba part-time
in ce oras esti locuiesti?
mare, mediu, mic, la sat?
este bine sa iti faci un plan cu cap
poate vrei sa te ocupi de croitorie pentru copii
preturi mai mici decat in comert - acum toti urca pretul

Tu, coboara-le!

Poti crea costume pentru adulti si copii pentru ocazii, serbari, carnaval, viata de toate zilele, pentru joaca, halate, etc.
materialele mai comune, mai simple, mai ieftine, te pot propulsa intre semenii tai - ajuta si vei fi ajutat - nu uita pasiunea si constea, solidaritatea si autoprotectia, nu trebuie sa fii bun, prost, cu cei care nu merita, garda sus bineinteles!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vreme de criza
oamenii au venituri mai mici
ei fac economii
daca ai clienti de acest gen, care nu cumpara pantofi noi, isi duc pantofii vechi la reparat: deschide un atelier de reparat INCALTAMINTE
sa fii usor de gasit, sa ai preturi "cautate", sa lucrezi de calitate, sa nu uiti de publicitate, nu lucra ilegal, fa-ti autorizatie, asa nu vei fi stresat si nu vei sta ascuns ci vei fi in CALEA Clientilor;-D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.cautamenajera.ro/

| stroedaniel13 a răspuns:

Oricare de aici ar fi o afacere buna: http://www.afaceri-profitabile.com/

| Tibi_Tiberiu_1984 a răspuns:

Aduci masini din Germania, la fiecare masina adusa poti sa castigi intre 300 si 1000 euro. Trebuie sa stii si ce masini sa aduci.