| ramires10 a întrebat:

Sal, cine poate imi explica chestia cu pariurile sportive adica cum se joaca un exemplu

Răspuns Câştigător
| Biu90 a răspuns:

Iti explic eu. Depinde unde joci. Eu de exemplu joc la stanleybet sau pariloto. Dar de obicei se asemana peste tot. Te duci acolo si gasesti o lista mare cu meciuri. Fiecare meci are un cod (3 sau 4 cifre). Iti notezi codul (ex: 465 Rapid- Targu mures) si apoi dai pronostic. Poti juca 1 ( victorie gazda, x egal sau 2 victorie oaspeti, dar poti juca si 1x sau x2 sau 1-2 lucru care atentie scade cota). Cu cat cota e mai mare cu atat vei castiga mai mult dar cu atat si riscul acelui meci e mai mare. Bafta!

1 răspuns:
| CuteLittleKitty a răspuns:

Primesti niste hartiute albe si un creion de la casa de pariuri apoi ar trebui sa fie pe pereti niste harti pe care scrie diferite meciuri( de footbal, handball, tennis, etc) iar fiecare meci are cate un nr( 1234, 2467, etc) apoi scrii pe hartie nr meciurilor, echipa cu care ti, cu cate goluri vrei sa conduci, si daca crezi ca castiga, pierde sau face egal. Apoi dai la casa si vei primi un bilet pe care scrie pe cati lei pariezi. Iar dupa meci daca s-a intamplat cum ai crezut primesti bani pe care i-ai pariat daca nu trebuie tu sa dai banii pariati la casa! Funda!