| susanumarian a întrebat:

Sal TPU. spuneti-mi si mie va rog care e diferenta si riscurile la o societate taicamio are firma pe I.F ne platitor pe tva.
eu mi-am facut srl cu platitor de tva. ce e mai complicat in srl platitor de tva. pls info

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
TVA=Taxa pe valoare adaugata.
Aceasta taxa o platesti catre stat suma de (24%).
Iar ca sa te lamuresti 100%.
Diferentele am gasit pentru tine un sait unde iti explica in detaliat ca sa stii despre ce este vorba si sa intelegi.
http://www.romanialibera.ro/......77371.html

Mult succes la societatea ta.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa fii platitor de TVA daca ai mult TVA deductibil si sa nu fii platitor daca ai putin TVA deductibil.