| MihaiTheBest481 a întrebat:

Salariul unui Paramedic SMURD cu tot cu sporuri, norma de hrana, echipament si chirie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani cati ai acum, nu te ajuta cu nimic daca aflii cat este salariul unui paramedic, pentru ca, pentru un incepator este 2000 lei si poate ajunge la 3000 sau cu turele de noapte samd.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, ca sa ajungi paramedic, trebuie sa faci o facultate de medicina de 6 ani si 4 ani de rezidentiat, ca sa poti ajunge paramedic titular.
Salariul....il vei afla tu peste 10 ani, cand vei ajunge in pozitia aia.

| MihaiTheBest481 explică (pentru Violleta2022):

Vreau doar sa stiu salariul, nu am cerut alte detalii

| Violleta2022 a răspuns (pentru MihaiTheBest481):

La 13 ani cati ai acum, nu te ajuta cu nimic daca aflii cat este salariul unui paramedic, pentru ca, pentru un incepator este 2000 lei si poate ajunge la 3000 sau cu turele de noapte samd.