| Fcsb_Gaby_1987 a întrebat:

Sall am și eu o întrebare.ce mi se poate intampla dc nu mai plătesc rațele la provident.am loat 1500 și dau înapoi 2750 lei îmi poate spune cineva?

Răspuns Câştigător
| matrix100 a răspuns:

Bine nu o sa-ti fie, citeste raspunsul dat de Ioandelasal, si un mic sfat, fa tot posibilul si returneaza banii, ai ales cel mai prost imprumut la provident

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vor demara executarea silita, in primul rand prin poprire (salariu sau conturi in banci) si apoi prin sechestrul si vanzarea unor bunuri mobile.

| Peridava a răspuns:

Ai-ai-ai, nimeni nu asculta cind li se spune sa nu se incurce cu Provident si alte "afaceri" nebancare!
Citeste contractul. Nu cumva ai garantat cu locuinta? Daca ai garantat cu locuinta, ramii pe drumuri. Cu contractul in instanta, ei cistiga. Oricum, ei au recuperatorii lor si nu vor ramine in paguba.

| D4vid a răspuns:

Nu te juca.Banca nu pierde niciodata!

| Peridava a răspuns (pentru D4vid):

Provident, nici macar nu este o Banca! E o afacere cu imprumuturi, la limita legii.

| Fcsb_Gaby_1987 explică:

Plătesc.dar dobândă este fff mare.

| Fcsb_Gaby_1987 explică:

Nu am garantat cu nimic k nu am nimic pe numele meu...au dobândă. Fff mare.