| ZambetulNebuniei a întrebat:

A folosit cineva mturk? Considerați ca e mai profitabil sa iti faci cont de Romania sau de SUA? Care a fost experienta voastră cu site-ul în cauză?

1 răspuns:
| outsidethebox a răspuns:

Este o sfidare la adresa inteligentei umane! De ce? Simplu: am vazut cu ochii mei urmatoarea cerere: se da magazinul https://xyz si o lista de articole, trebuie gasite care articole NU SUNT in site!
Ok, deci ei ar vrea sa plateasca "un negru" dupa cum se spunea, (fara sa fac alte trimiteri la persoanele de culoare de astazi, ci mai degraba, la perioada de dupa abolirea sclaviei) care sa verifice, sa zicem 1000 sau 10.000 de articole ca sa gaseasca 1-2 lipsa si culmea, sa plateasca cativa centi pentru TAMAN acele articole lipsa SI NU pe numarul total de item-uri verificate una cate una!

Daca crezi ca vei gasi si cereri formulate ALTFEL decat in exemplu meu, iti urez succes, insa la cat se ofera sa plateasca, te va costa mai mult curentul pentru a porni calculatorul...
Bafta!