| Andrei_Stefan_1995 a întrebat:

Salut, am 15 ani si as dori sa aflu niste metode de a face bani la varsta mea deoarece parintii nu-mi mai dau. Dati-mi cateva sfaturi utile. Dau funda!

PS : Nu vreau sa aud vorbe gen " ce sa faci tu la 15 ani cu banii?" sau ceva de genu'. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Momentan nu poti face nimic, asteapta pana la 16 ani si ai dreptul legal cu acordul scris al parintilor la munca.Si apoi se gaseste prin baruri,magazine mai mici, dar numai munca fizica curatenie, carat, stivuit, depozitat, etc.

| Glooring a răspuns:

O sa iti dau un site in care lucrezi pe internet, adica iti da sa zicem un site si iti pune cateva intrebari referitoare la acel site, daca raspunzi cum trebuie o sa iti dea 0.03$ (acum depinde sunt o multime de tipuri de joburi de pe acel site unele iti dau de la 0.01$ pana la 0.05$ unele chiar mai mult dar acelea apar rar). Ei baga sa zicem 500 de intrebari dinacestea cu 0.05$ iar tu faci cate poti din ele ca sunt multi care lucreaza (aprox 600.000).

( Odata au bagat 40.000 de joburi cu 0.03$, iar un prieten de-al meu in 8 ore a facut 100 E.)

Dupa ce iti faci cont trebuie sa dai un test de engleza ca sa poti incepe.

Banii pe care o sa ii faci o sa ti-i bage pe paypal.

http://www.clickworker.com/......lickworker

PS: Ti-am dat acest site ca si invitatie de la mine, iar tu daca vei face 10 E eu voi primi 5 E. Daca vrei poti sa iti faci normal fara invitatie, cum doresti.

| shizu47 a răspuns:

Buna :) incearca pe www.exprim.ro, poti castiga bani completand sondaje, poti sa aduni ceva bani de buzunar asa.