| Rquw a întrebat:

Salut! Am 15 ani si imi primesc alocatia pe card, merge sa platesc direct cu cardul fara a scoate banii de la bancomat?

Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

Salutare! Atât timp cât comerciantul (magazinul de unde cumperi) deține POS (acel aparat care permite plata cu cardul), desigur că poți plăti direct cu cardul. Dar vezi că la cumpărăturile de peste 100 de lei, trebuie să pui codul pin al cardului.

| Rquw explică (pentru SynapseNinja):

Si de exemplu daca vreau sa cumpar ceva online in cazul meu?

| SynapseNinja a răspuns (pentru Rquw):

Da, se poate și online cu cardul. În general, aproape toate magazinele online au posibilitatea și plății ca cardul. Nu cred că sunt multe magazine online unde nu poți plăti online.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Merge, că asta e scopul cardului.

| ReddY25 a răspuns:

Desigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liniștit funcționeazăhappy