| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am 18 ani. Vreau sa îmi fac un credit la banca. Cati ani trebuie să am de munca pentru a primi creditul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marea majoritate a băncilor oferă credite persoanelor care au minim 18 ani și 1 an vechime în muncă.
Există și unele bănci care oferă credite (relativ mici) persoanelor care au cel puțin 3 luni vechime, dar este foarte multă birocrație și acolo.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Salut. Depinde de la banca la banca. Unele accepta 3 luni altele accepta 6 luni. Cel mai bine este sa mergi la mai multe banci si sa ceri oferte si detalii. Bafta.

| Violleta2022 a răspuns:

Un credit bancar se acorda daca ai un loc de munca stabil, de minim 1 an de zile, ca sa dovedesti ca poti sa-ti platesti ratele bancare.

| Donsavas a răspuns:

Nu ti recomand! Munceste si economisește din bani. În timp, iti vin si ideile de investitie. La banca vei primi mai puțin decât vei da si vei fi obligat silit să returnezi banii cu dobânda, fie ca muncești sau nu.