| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am o intrebare:

Care sunt 3 cei mai importanti pasi pentru voi in ceea ce inseamna tranzactionarea la bursa?
Dar care sunt cele mai importante 3 reguli pe care le respectati mereu?

1 răspuns:
| Gnomzy a răspuns:

Salut, astea sunt după părerea mea.

1. Să nu acționez sub FOMO (fear of missing out).
2. Portofoliu echilibrat/diversificat (asta în funcție de fiecare, eu am ales să investesc în acțiuni de creștere și cele ce oferă dividende, însă scopul meu este independența financiară, iar asta din acțiunile cu dividende.)
3. DYOR (Do your own research). Asta înseamnă că trebuie să îmi fac eu research-ul meu când vine vorba de o investițiue și să nu ascult tot ceea ce vehiculează niște persoane.