| Neena a întrebat:

Spuneti-mi 4 principii sau pasi unei comunicari reusite pe care le respectati...

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

1 Ştiu să ascult când vorbeşte.
2 Vorbesc coerent, fără grabă.
3 Nu vorbesc despre lucruri care pe emiţător nu l-ar interesa deloc.
4 Încerc să fac conversaţia cât mai plăcută.

| Danzell a răspuns:

1. emitatorul vorbeste receptorul asculta. ceea ce inseamna ca trebuie sa se alterneze rolul de emitator si receptor. adica nu vorbim unii peste altii.

2. gesticulatia si comportamentul daca vorbesti ca un taran si te scobesti in nas, e lipsa de respect fata de interlocutor.

altceva nu mai stiu.