| micutullol a întrebat:

Salut, am o întrebare.
Ce venituri trebuie sa am pentru a trai o viață buna spre foarte buna într-un oraș precum Timișoara?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Definește "viață bună spre foarte bună".

| ZyRRe a răspuns:

Salut! Nu știu cam ce prețuri sunt prin Timișoara, dar îți pot spune că în Iași, să închiriezi un apartament de 2 camere într-o zonă decentă, te-ar costa cam 300-350 euro pe lună + utilitățile. La fel, un apartament cu caracteristicile de mai sus, să-l cumperi ajunge undeva la 70. 000euro. Ca să zicem, pentru a avea un trai decent, cu un apartament închiriat, să te întreții, să mai dezvolți poate și un hobby, să ieși măcar o dată sau de două ori pe săptămână în oraș, să-ți permiți un concediu ori în Ro ori înafara de o săptâmnă măcar o dată pe an, ar trebui să ai un venit net pe puțin de 3.000 - 3.500 lei pe lună. Sper că te-am ajutat.