| sergent91 a întrebat:

Daca ati avea venituri nelimitate, cum v-ati schimba viata?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Am mai raspuns la o astfel de intrebare si-mi mentin optiunea:daca as avea venituri nelimitate as deschide o scoala particulara, unde as angaja cei mai buni profesori pentru toti copiii talentati ai acestei tari.As cladi un adevarat orasel pentru scolari de toate varstele, le-as asigura cele mai bune conditii de educatie si viata in general.Visez la o scoala in care elevii sa vina cu bucurie si fara frica de note sau plictiseala si cu profesori talentati, bine platiti si care sa se dedice cu toatala daruire copiilor dornici sa afle toate tainele invataturii. E doar un vis, din pacate...Fiindca,daca este vreo categorie de copii, adolescenti si tineri, total neglijata la noi, este tocmai categoria copiilor supradotati; care se innabusa in scoli cu programe de invatamant terne si lipsite de vlaga, in care creativitatea nu are nicio sansa.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pai daca as avea totul pentru ce as mai lupta?thinking
Mi-as putea realiza orice vis.Si asta n-ar fi rau, dar ma cunosc si mi-ar dori din ce in ce mai multe pe cat mai putin efort.Si asta in timp, devine un viciuoh go on

| tania77 a răspuns:

Of, daca..., eu in general sunt realista, dar hai sa visez:in primul rand nu as'mai fi asa de stresata ca ar disparea grija zilei de maine, m-as gandi mai mult la sanatatea mea atat fizica cat si pshica, as calatorii mai mult, as ajuta oamenii nevoiasi si nu in ultimul rand as face cat mai multi copi 4-5.Gata am visat destul! revin la realitate.

| Sylx a răspuns:

As deveni mult mai relaxat si mi-as restabili proritatile. Modul de viata se schimba fundamental oricum, nemaiavand grija banilor. M-as rasfata pentru inceput cu o croaziera in jurul lumii, apoi imi voi face un scop din a cunoaste toate civilizatiile pamantului. Am inceput sa visez deja...