| oProasta a întrebat:

Am o intrebare. Imi place sa creez animatii, sa desenez, editez si vreau sa fac si niste bani de buzunar. E posibil sa faci bani online daca creezi animatii? Unde, cati bani poti face?

Răspuns Câştigător
| DataScience a răspuns:

Nu mai dati raspunsuri daca habar nu aveti ce inseamna web-ul.
Cautand singura vei gasi oportunitati de freelancing indiferent de varsta pe care o ai. Site-ul pe care ti-l recomand sa incepi sa vinzi, desene, editari, animatii e fiverr.com
Poti creea la inceput doar 7 servicii pe care sa le vinzi cu 5$ basic planul si mai mult daca oferi calitate sau chestii in plus(advanced plan) si uite niste idei de titluri:
1)I will draw a cartoon of your photo/picture
2)I will edit your video and add cool effects
3)I will animate your ideas
La inceput nu o sa primesti comenzi, Dupa saptamana totusi probabil vei avea norocul sa primesti 1-2 comenzi si daca vei primi review-uri vei primi mai des, good luck!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 12 ani cati ai tu acum, poti obtine bani, doar de la mamica si taticul tau, cu desenele tale.
Peste ani, dupa ce termini un liceu, poti merge la o facultate de arhitectura si iti poti vedea visul cu ochii.

| Termopile a răspuns:

Eu aș zice să faci animații și să le postezi pe YouTube să strângi multi abonați și multe vizionari, sa pui reclame in video-uri si in felul ăsta dacă chiar te pricepi cu adevărat vei face zeci poate chiar sute de mi de vizionari si abonați vei ajunge să primești bani de la YouTube (0, 11$ pe o mie de vizualizări) și de la firmele cărora le faci reclamă exemplu coca-cola, pepsi, Netflix, Vodafone și mulți alți poți face bani destul de mulți doar cu animații pe YouTube. Baftă la treabă dacă vei face asta