Întrebare recomandată | thisisMirel a întrebat:

Ma numesc Mirel, am 14 ani ( aproape 15 :3 ) si locuiesc in Germania. As vrea si eu sa fac niste bani de buzunar, in afara de cei pe care mi-i dau parintii, asa ca m-am gandit sa lucrez online. Vreau sa stiu daca este posibil sa lucrezi online si sa faci bani, fiind minor. Nu vreau sa fac mare lucru, mi-ar placea doar sa lucrez la un site, forum, ceva, sa administrez, am grija, etc etc. E posibil? Si daca e, poate sa imi dea si mie niste idei si site-uri care cauta oameni? Si, alta intrebare, se poate sa primesti bani pe un cont paysafe?

9 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Scuza ma daca te voi jigni ori dezamagii!
DEci lucrurile cu castigat bani online... sunt doar pentru naivi ca tine si ca altiii care au auzit si ei sau isi imagineaza ca pot castiga cine stie ce bani stand online!
Mai ales la varsta ta. sansele sunt extrem de infime!
Nu stiu nu te cunosc absolut deloc. insa vreau sa ti spun ca. ar trebui sa ai o minte Brici" pentru a face bani online!
Iar pentru ca ai inceput intreband Cum sa faci bani online" ori cum ai spus tu ca vrei sa lucrezi online!" Imi imaginez ca esti doar un pustulache, care a auzit si el de la unu de la altul ca se pot castiga bani online! Da intr-adevar se pot castiga multi bani. dar cum ti am spus trebuie sa ai o minte Brici si foarte multa rabdare!
Tine minte ce iti spun. pentru a face bani..Trebuie sa ai nevoie de bani. pentru ai imultiii..Altfel sanse mici sa castigi bani asa pur si simplu din senin! doar tastand ori dand clicuri la nesfarsit.,!

Asa ca multumeste te cu bani care ti dau parintiii si stai linistit in banca ta! " cu online ""...laughing))

| thisisMirel explică (pentru VadTot):

Dupa ce am pus intrebarea asta, am devenit admin pe un site de giveaway-uri. Si am ajutat ownerul sa editeze site-ul si alte chestii, si am primit niste chestii pe un joc care valoreaza bani. Fara nimic, nu conteaza varsta. Mersi de raspuns, dar sincer nu m-ai ajutat cu absolut nimic. Eu cautam un om in profesie care sa se priceapa.Nu sunt naivi, am o gramada de prieteni care fac asta si fac bani si am lucrat in HTML, stiu sa fac site-uri stiu sa editez site-ri, stiu sa lucrez in photoshop, si acum o sa incep lucru in C++ si Java. Se pare ca TPU nu mai este locul potrivit pentru toate intrebarile.

| VadTot a răspuns (pentru thisisMirel):

Daca sti sa faci atatea lucruri pe care le ai spus mai sus. de ce ai mai pus intrebarea? laughing)
Parca ceva nu se leaga. laughing in fine. spor la bani! laughing)

| Ghostplayer a răspuns:

Poti fii reprezentant Avon, Ca sa muncesti iti trebuie 16-17-18ani si poti lucra la cafenele iei banuti frumosi dar iti trebuie carte de munca.

| thisisMirel explică (pentru Ghostplayer):

Am mentionat ca sunt in Germania si as vrea sa lucrez ONLINE, deci nu cred ca ar merge. Si am 14 ani, oricum.

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru thisisMirel):

Ce stii sa faci ca sa castigi bani online...

| alitzzy a răspuns:

Poti încerca ptc-uri gen ClixSense: http://csl.ink/tHu sau cu taskuri, gen viespar: http://www.viespar.ro/? reff=554b482384b0f025a9131807dbd48d41

| Darius_Marginean_1991 a răspuns:

Joc strategie si dezvoltare care il joci din placere
*nu necesite cunostinte in domenii savante/financiare/stiintifice
*fara depunere
*efort minim
Castig in functie de timpul petrecut in joc.Bani virtuali convertiti in bani reali garantat.Nu va asteptati la castiguri colosale