| NonZarek a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Poate cineva care stie si a lucrat in domeniu acesta, sa aloce putin timp pentru a imi explica niste notiuni si de a raspunde la cateva intrebari?

Vreau sa creez un joc pentru Android, insa sunt mai greu de cap si nu prea inteleg cum sa creez anumite parti, de ex cum sa creez animatii, sau cum pot face sa se deschida o fereastra care sa execute o anumita actiune etc. Vreau sa creez un joc de tipul tycoon sau supermarket simulator, pentru Android.
Cine e interesat, rog f mult sa imi lase un raspuns la aceasta intrebare, nu am nevoie de f multe explicatii, ci doar cateva sau daca stiti un site online/live unde pot pune intrebari legate de asa ceva.
Multumesc!

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Gasesti aici un curs care te invata bazele.
https://www.udacity.com/google