| Andrei0986272 a întrebat:

Salut,am o intrebare voi cati bani aveți puși de o parte,daca nu vreți nu răspundeți,dar is curios cati bani au oameni în general, eu am acum în jur de 2500 euo din care trăiesc din iei

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am pusi banii deoparte. Nu mai am langa mine.
Guvernul si Parlamentul ma ajuta. Imi dau bani de pushculita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ori îi ai puși deoparte ori trăiești din ei?

| Frank51 a răspuns:

Nu lucrez, trăiesc din burse și banii părinților, din păcate nu am o sumă destul de mare încât să o consider economie.

| Iote a răspuns:

Nu traiesti din banii pusi deoparte! Aia sunt economii, bani "de zile negre". Daca tu traiesti din banii aia, ai grija. Se vor termina repede.

| AnemonaP a răspuns:

Care mai este rostul banilor puși de-o parte dacă traiesti din ei?
Economiile sunt economii, nu mă ating de ele decât in cazul unei urgențe sau a unei investiții. Deocamdată mai am 10k, doar ce am luat casă.

| AnemonaP a răspuns:

Ahahalaughing

| nukeyly a răspuns:

Multi 80% o duc de la o luna la alta din salariul mic si nesimtit pe care il au se complac in situatie si merg inainte. Se sperie de o factura de 300 ron si stau pe intuneric, ce viata. Merg la banci sa ia credit pe 30 de ani sa sustina un sistem bolnav din radacina.
Pe cine poti suna acum sa-ti dea cash 1000 euro fara intrebari, mai pe nimeni sau pe NIMENI, majoritatea n-au 500 lei cash oricand. Aici nu vorbim de hotiii legali.

De la 10.000 $ in sus bani disponibili oricand, dar nu tinuti in banci in bani virtuali inexistenti, care pot fi blocati oricand de o entitate, de un EMP, sau explozie solara care sa ne duca in epoca de piatra.

Răspuns utilizator avertizat
| Ciprian09 a răspuns:

În cont am 10.000 € pentru zile negre, în rest, bani de buzunar, undeva la 1800/2000 lei, depinde de ce activități am în plan

| Feitan a răspuns:

Cine are foarte multi bani pusi deoparte isi merita soarta de sarac.

| Feitan a răspuns (pentru Feitan):

Foarte multi bani raportat la salariul lui*

Răspuns utilizator avertizat
| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Eu am 1M euro pusi la banca, mai am in casa vreo 2M din care iau zilnic sa plec la magazin si mai am compania de modeling care produce 500.000 euro pe zi si cel mai important o am pe frumoasa mea nevasta Emma Watson langa mine in fiecare seara si dupa ce ma trezesc eu din visat mai imi raman aia 2500 de lei pe care ii iau in fiecare luna

| Andrei0986272 explică (pentru CelCareRamaneInUrma):

Asa a fost bunalaughing))))))))))

| MISLO a răspuns:

Am 14 lei daca te interesează laughing