| Gabytză2233 a întrebat:

Am o nelămurire cu PayPal-ul. Vă rog să-mi spuneți cine o mai adăugat un card pe PayPal, care sunt pașii pe care o să-i am de făcut. Adică am auzit de la o persoană că durează până la 1 săptămâna să-mi accepte cardul... Că îmi dă un cod pe extrasul de cont... Că trebuie să merg să scot un extras și să-l pun nu știu unde, adică e multă bătaie de cap, dar vreau să aud și părerea voastră. Și vreau să știu și dacă PayPal mai extrage de pe card la introducerea lui 2-3€. Mersi.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am dat a doua zi telefon la banca si mi-au spus codul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai stresa cu Paypalul, ca nu ai inca 18 ani impliniti, asdar nu esti eligibil a ai cont in paypal.

| Gabytză2233 explică (pentru Violleta2022):

Mă cunoști tu personal? Că nu înțeleg. Te asigur eu că am peste. 18, asta așa doar pentru cunoștințele tale.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabytză2233):

Daca in 7 sept. 2017 erai clasa a VII-a, asta inseamna ca aveai cam 13 ani (cu 2.5 ani in urma), iar azi nu poti avea decat 15 jumate sau 16 ani, deci sub 18 ani.

Ce frumos este ca avem arhiva pe forum si putem vedea ce ai declarat in trecut!
"în 7 Septembrie 2017 | Gabytză2233 a întrebat:
Salut! Am o întrebare! Dacă sunt in clasa a 7-a si mi-am pierdut carnetul de note..."

| Gabytză2233 explică (pentru Violleta2022):

Dar dacă îți zic că fratele meu de 16 ani și-a pierdut carnetul de note în clasa a 7 a? Ce ai de spus? Nu judeca o persoană dacă nu o cunoști personal. Cya!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabytză2233):

Vezi ca te-ai incurcat singur in minciuni!
Imposibil de crezut de altfel, ca un copil de clasa a VII-a are 16 ani!

In orice caz, te las sa faci ce vrei tu, ca vei vedea cum este sa fii blocat de Paypal, ca nu te joci cu o asa entitate masiva, punand informatie falsa.

| Osneros a răspuns:

Mi-a luat ~5 minute sa-mi fac cont de PayPal si sa-mi adaug cardul. O sa-ti trimita ei Eu, 01 cu un cod atasat. Tu trebuie sa scrii acel cod ca sa-ti faci cont. Nu mi-au luat bani cand am facut contul.

| Gabytză2233 explică (pentru Osneros):

Nu înțeleg :/

| Osneros a răspuns (pentru Gabytză2233):

Aparent mi-a "corectat" TPU mesajul anterior. Ideea e ca o sa-ti trimita PayPal 0, 01 euro pe cardul pe care vrei sa-l adaugi cu descrierea "PAYPAL CODE XXXX" si-ti va cere codul. Codul il poti lua de pe un extras de cont sau internet banking, daca ai.