| EduardGabriel95 a întrebat:

daca comand ceva dupa amazon care e in USD cand ajunge pachetul platesc in RON sau in USD?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca comanzi "dupa" amazon, platesti in avans. Iti scoate banii frumos din cont, face automat conversie daca contul nu e in USD sau ce moneda ai afisata acolo. Vezi ca daca iei de pe amazon.com, o sa ai de platit si TVA...

suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand sunt curios cum comanzi tu DUPA amazon? De ce nu faci comanda INAINTE de amazon, sau IN FARA amazonului. E mai umbra DUPA?

In al doilea rand comenzile de pe amazon se platesc exclusiv online asa ca nu ai ce sa platesti cand vine coletul, conversia se face automat la plata cu cardul sau paypal.