| Alex123sss a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare pentru cunoscatori.Am de gand sa fac un credit ipotecare pentru o garsoniera cam de 20000-25000 euro am si 2 giranti care pot gira cu casa insa intrebarea este acel avans de 15-40% poate sa nu existe daca am giranti imi este destul de greu sa platesc un avans de 10000 euro.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se acorda imprumutul fara acel avans, dar acesta poate fi negociat, de ex. sa platesti numai procentul minim, daca indeplinesti conditiile pentru a obtine imprumutul si cu avans minim. Daca este asa poti plati avans numai 3.000 - 3.750 euro.

| Iote a răspuns:

Nu are nici o legatura existenta girantilor cu avansul. Trebuie platit. In rest, cum spune @Ioandelasal.