| predator2 a întrebat:

Stau de 4, ani cu chirie am acelasi servici de 4 ani, pe cartea de munca am 850 ron de 4 ani, mai am si alte venituri pe care nu le pot dovedi.decat sa platesc chirie 800 ron pe luna m-as simti cu mult mult mai bine sa platesc un 500-600 ron pe luna stiind ca acea casuta va fi a mea, am peste 5000 de ron de platit ca avans pentru a imi putea cumpara o garsoniera de 10000 de euro, am 24 de ani stau impreuna cu mama care si acolo tot impreuna am sta mama are 48 de ani si un venit de aproximativ 950 1050 ron pe cartea de munca deci mi-ar putea fi girant as vrea as stiu daca este vreo modalitate pentru un astfel de imprumut? sau pentru viitor, un imprumut mai mic de 20000-30000 ron cand voi avea un 10000-15000 avans, va multumesc pentru atentia acordata.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putea sa-ti cumperi garsoniera prin intermediul programului "Prima casa", conform OUG 60/2009, cu md. si compl. ulterioare, este nevoie sa ai ca avans o suma de 5% din pretul acesteia, la 10.000 euro este necesar sa ai 500 euro.

1 răspuns:
| marriius a răspuns:

Daca iti poti dovedi venitul si mama ta la fel, va puteti inscrie la un credit Prima Casa ca si coproprietari