| RaduC2005 a întrebat:

Salut! Am suma de 60.000 de euro. Este mult, puțin?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mă cam indoiesc de asta. Dar e bine ca esti optimist.

| Simpatic a răspuns:

Suma pe care ne-ai zis-o tu aici si te lauzi cu ea, unii au dat-o pe o masina altii cu o situatie sus de tot o dau pe o poseta!
Dar oamenii care au o anumita suma de bani nu se lauda nici nu spun pe net ce si cum, ca nu conteaza.
Frecventez in ultimul timp un loc unde oamenii au vile de la 5 milioane de euro in sus, e mult sau putin? mult pentru saraci dar pentru miliardarii in euro cat e 5 milioane o casa? NIMIC.
Din pacate 60k euro este in ziua de astazi o suma ridicola pe care cocalarii o dau pe un bmw seria 7 second hand de exempluwinking
Sa fie in bafta ta pretenas!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde ce vrei sa cumperi cu ei, daca vrei sa cumperi un apartament sau o garsoniera sunt putini, daca vrei o masina second hand i ti ajung iti mai si ramin daca cauti una ieftina pana in 10.000 de euro, bineinteles o rabla din 2008 sau 2011 nu te gîndii la o masina nouă ca aceea poate costa si 40.000 de euro.

| dullcat a răspuns:

Mult sau putin pentru ce anume? La ce fel de afacere te gandesti?

| johnnny123 a răspuns:

Este mai mult decât 10.000 și mai puțin decât 100.000

De unde vrei să știm noi dacă este "mult" sau "puțin"? Mult sau puțin pentru ce? Dacă vrei să-ți cumperi o vilă la Monte Carlo, e puțin. Dacă vrei să-ți cumperi bere, e mult.

Răspuns utilizator avertizat