| imaqtpie a întrebat:

Salut, am un card de la brd ( https://www.brd.ro/......dul-sprint ) și vreau să cumpăr ceva dar nu găsesc codul de securitate (cvc).

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cardurile Maestro nu merg pentru tranzactii online, doar tranzactii POS (comercianti cu magazin fizic) sau ATM (bancomat, extrageri de numerar).

| Intruder19 a răspuns (pentru andreia67):

Tin sa te contrazic am un Card Maestro de la BRD si pot face tranzactii online, plus ca il am asociat cu paypal si merge fara probleme la orice fel de tranzactie online.

| andreia67 a răspuns (pentru Intruder19):

Stiu ca mergeau tranzactiile pe siteuri romanesti care aveau 3D secure implementat, se lasa campul respectiv gol. Dar merge pe ORICE site lasand campul respectiv gol?

| Intruder19 a răspuns (pentru andreia67):

Eu am acel cod pe spatele cardului, este un card pe care primesc salariul si imi merge orice fel de tranzactie online chiar daca plata este in lei, dolari sau euro.

| andreia67 a răspuns (pentru Intruder19):

Daca ai codul merge. Dar e sigur Maestro?

10 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Il gasesti pe spate, un cod format din 3 cifre
https://help.gopay.com/......cs/img.php

| imaqtpie explică (pentru Intruder19):

Nu este niciun cod pe spate. Cardul este Maestro.

| Intruder19 a răspuns (pentru imaqtpie):

Atunci poti suna la BRD sa afli daca cardul tau este elegibil pentru cumparaturi online si o sa iti explice ei pas cu pas daca poti face asta si care sunt pasii.

| imaqtpie explică (pentru Intruder19):

Ok, dar în link-ul de mai sus cu informații despre el scrie "- Plăți la comercianți, inclusiv online și contactless"

| Intruder19 a răspuns (pentru imaqtpie):

Un apel la BRD si esti lamurit in maxim 1 minut
https://www.brd.ro/contacteaza-ne