| danila2001 a întrebat:

As dori sa imi deschid o firma, si nu am numai 10 clase facute, pot sa o deschid si daca nu am studile facute sau am nevoie neaparat de liceu? (am implinit 18 ani)... Mersi, cer seriozitate

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru infiintarea unei firme nu exista o conditie obligatorie de studii, trebuie doar sa ai varsta minima de 18 ani si capitalul necesar.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca vrei sa deschizi firma nu conteaza nr. de clase, te duci la camera de comert, si poti sa iei si un imprumut nerambursabil de 10.000 euro.

| neutrino a răspuns:

Pentru a fi patron nu-ti trebuie scoala.

| Jipa95 a răspuns:

Cate clase ai, chestia asta se ia in considerare numai atunci cand vrei sa te angajezi. Poti nici sa nu ai scoala, nici o clasa si iti poti deschide o firma, nu are treaba cu cate clase aiwinking

Bft!