| Anonimus638 a întrebat:

Vreau sa imi deschid o firma online, si as dori sa aflu daca am nevoie neaparat la inceput de o firma. Daca pot de exemplu sa cumpar de pe amazon si sa le vand pe acel site facut de mine, pot? Sau daca pot sa imi vand produsele de pe acel site si abia dupa ce vad ca funcioneaza sa imi deschid o firma? Ce sfaturi mi-ati da?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa ai firma.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca ai nevoie de firma.
Dar amazonul are preturi mari, comparat cu ebay-ul, aliexpress.
Crezi ca vei vinde ceva?

Fiindca cine are bani si vrea sa cumpere isi cumpara singur online, fara sa vina pe un site fara nume si fara reclama, care pare fake, fiindca nu are o inregistrare fiscala de firma pusa pe acel website... si nu cumpara nimic, ca nu -si risca banii.

Sunt mii de tineri care vin zilnic aici si intreaba, daca un anume site este sau nu fake, ca nu vor sa riste.Alti stiu sa caute si singur acest numar d einmatruclare fiscala.
Acelasi lucru ti se va intampla si tie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu vrei sa faci evaziune fiscala ai nevoie de firma

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vinde ceva. Dacă merge, o dată pe an în ianuarie declari veniturile.

| haileewatson a răspuns:

Da iti trebuie firma