| boss97 a întrebat:

Salut.As vrea sa accesez fonduri europene ca sa-mi deschid o firmă de transport intern si international de 3, 5 tone,s-ar merita? Nu cred ca statul ar refuza din moment ce am in plan sa angajez, sa ofer locuri de munca...voi ce ziceti? Astept pareri laughing
Am fost sofer pe trafic international și am cam vazut cum sta treaba... happy

1 răspuns:
| Florin458 a răspuns:

Mai demult mi-a spus cineva(consilier fonduri)ca nu exista fonduri UE pentru masini de transport.Singura solutie ar fi fost ori sa apelez la masini second hand ori sa cumpar pe leasing.
Poate acum s-a schimbat treaba si acorda si fonduri pentru transporturi.
Multa bafta in afacere!