| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca se merita sa demisionez, sa emigrez, si sa imi incerc norocul in a gasi o meserie in afara? Cunosc bine limba engleza si limba italiana si as dori sa emigrez pentru a avea un venit mai bun. Ma repet, credeti ca merita riscul sa demisionez, si sa caut de lucru in Italia? Sunt locuri de munca suficiente pentru romani? Daca nu o sa am noroc, si o sa ma intorc la loc in tara fara meserie as dori sa imi deschid o afacere proprie, pentru ca am vazut in ultima vreme ca investitorii au succes destul de bun si venituri foarte bune in general, si as vrea sa va intreb ce investitie mi-ati recomanda? Sa deschid un magazin, sa imi plasez firma pe constructii? De altfel firma mea este una de transport, desi nu foarte mare, ce imi recomandati pentru a-mi mari succesul in transportul international, pentru ca in ultimul timp castigul nu mai este foarte mare, taxele, vignetele si cursul euro evoluand foarte prost.

Răspuns Câştigător
| gabriel6426 a răspuns:

Cel mai bine ai cere un concediu neplatit in caz ca nu gasesti nimic. mai bine te duci asigurat acolo cu un loc de munca? tu ne intrebi ce meseri e ti se potriveste?
tu ar trebui sa stii. orieteazate la experienta pe care o ai deja si a punctele fote pe care le ai (cunostinta limbilor straine)

1 răspuns:
| DeliaDelii a răspuns:

Da poti sa iti incerci norocul dar cum e si raspunsul de mai sus mai bine ceri un concediu in timp ce iti cauti ceva de munca iar daca iti gasesti demisionezi si te descurci.