| Andrei_Stoinea_1995 a întrebat:

as vrea sa fac un credit la ING. stie cineva ce acte imi trebuie? Am 4 luni de cand sunt angajat la firma s-ar putea face?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Conditiile de luat credite bancare, indiferent de banca sunt:
- varsta minima: 18 ani impliniti
- adeverinta de salariat de minim 12 luni munciti, in aceeasi companie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie destul de clar pe site la ei

Minim 1 an vechime in munca si minim 6 luni vechime la actualul angajator, fara intreruperi mai mari de o luna in ultimul an.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

90% da.

| WhOo a răspuns:

Daca ai contractul pe perioada nedeterminata ai șanse mari să iei un credit, nu recomand Provident prea multa cămătărie

| neacsumihai2009 a răspuns:

La ing trebuie minim 1 an. la provident parca erau minim 6 luni.

| Vasile94m a răspuns:

La ING, și la oricare alta banca trebuie sa ai minim 6 luni sau sunt care au nevoie ca, la ultimul loc de muncă sa ai 1an de zile.Iar la actualul loc de muncă intre 3-6 luni.