| sorinul7 a întrebat:

Salut, as vrea sa ma fac agent de vanzari si as vrea sa stiu cam cat câștigi intr o luna ( salar+bonus) si cum este sa muncesti la birou in fiecare zi

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de industrie si de cat de bun esti si cata experinta ai, fiindca poti castiga minumul pe economie sau cateva mii de euro, daca esti intr-o industrie unde vinzi masini scumpe.

Muncitul in fieacre zi este NORMAL, ca asta facem toti oamenii, acum chiar este mai bine ca pe vremea comunismului, fiindca se munceste numai 5 zile, pe cand in comunism se muncea 7 zile pe saptamana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și vinzi ce?
Că una e sa vinzi Porsche sau vile, alta e sa vinzi huse pentru telefoane

| sierra1 a răspuns:

Fă-te, e de bine - in imobiliare iei 1% din ce vinzi (calculează tu cât e la vânzarea unui viloi de 1 mil euro!)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca agent de vânzări nu ai totdeauna salar. Iar fără salar, cam zero. La birou, timpul trece, leafa merge, noi cu drag muncim. Stăm cu coatele pe masă și ne hodinim.