| gege12321v a întrebat:

Buna, am și eu o întrebare. În vreo 2 săptămâni urmează să iau un apartament prin ipotecar (adică în 2 săptămâni semnam contractul de vânzare cumpărare). In apartamentul respectiv încă sunt chiriași, deși noi așteptăm să luăm apartamentul de foarte mult timp numai că au fost niște probleme și de-abia acum se poate. Întrebarea este dacă știți în acel contract care este termenul de evacuare, adică de la semnarea contractului cat timp au chiriașii și proprietari să își ia lucrurile și să plece?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

E mai complicat de atat barosane. Ala care iti vinde tie trebuia sa notifice chiriasii ca au 60 de zile sa paraseasca imobilul, dar sigur nu a facut-o ca sa isi mai umple buzunarul cu 2 chirii. Daca au contract legalizat cam greu sa ii dai afara inainte de termenul de expirare daca nu fac nimic ce poate strica apartamentul sau deranja vecinii.