| Amxze a întrebat:

Salut,aseara in jurul de ora 22 mi s-a furat un cal din curte, locuiesc in Urziceanca Dambovita si as vrea sa stiu ce sa zic la politie

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ce ai vrea sa zici? Că a plecat de acasă?
Cati ani ai, vericule?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pe bune, nu știi ce să spui la poliție? Exact ce ai spus aici, aia spui și la poliție.

Ce altceva ai putea să spui? Că acum trei zile în jurul orei 19 ți s-a furat o girafă din comuna Blejești județul Teleorman?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era betiv

| LisaJulie a răspuns:

Le spui ca s-a comis un furt si incerci sa dai si cateva detalii. Vezi daca nu au fost persoane care care sa fi vazut incidentul

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

In primul rand trebuie sa te duci pe grupul tau comunal de Facebook si sa intrebi daca cineva a vazut acel cal, bun, astepti o zi, doua, trei. Daca nu. Te duci acolo la tine la politie le spui buna ziua ma numesc Cutarescu si de acolo le zici ce ai zis tu aici