| numesiprenume0 a întrebat:

Care sunt cele mai cautate facultati dupa terminarea liceului? Care sunt meseriile celor ce le termina si cat de bine sunt platite?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 2Dragos2 a răspuns:

Automatica si calculatoare! in domeniul it sunt salarii foarte mari

| PetruDolhescu a răspuns:

Eu termin Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației. La fel ca cea menționată mai sus, ETTI-ul este iar o facultate foarte bună. Dar dacă te interesează doar latura de programare, poți merge liniștit la Informatică.

| brandutzu a răspuns:

IT, medicina.

| Biabiutza0904 a răspuns:

Depinde... eu sunt pe Arhitectură. dar se plăteşte bine şi pe informatică ..La fel de căutate sunt facultățiile de medicină, chiar şi cele de profesorii sunt căutate foarte mult chiar dacă nu se plăteşte bine