| Lucaaragiale23 a întrebat:

Salut!
Cateva intrebari despre REVOLUT la care vreau sa imi raspundeti si daca se poate la toate si cu raspunsuri corecte.
btw dau funda la cel mai bun raspuns!
1. Datele de le bag in aplicatia REVOLUT trebuie sa fie acelasi cu cele din buletin?
Daca nu sunt la fel ce se intampla?
2. Ce restrictii are revolut ca extragere, transfer etc?
3. Ce comisoane are revolut si taxe?
4. Este bun revolutul pentru a extrage banii din forex trading?
5. In cat timp vine cardul revolut? Cel fizic si cat costa? Vine prin curier sau in cutia postala?
6. Care este faza cu cardul de unica folosinta virtual?
7. Cu cardul fizic pot plati nfc? Contactless si cu pin?
8. Apare numele proprietarului cardului pe cardul cel fizic? Dar pe cele virtuale?
9. Am vazut ca sunt un fel de abonamente lunare pentru cardurile fizice. Care e cel mai bun si ok? Si care ar fi diferentele intre ele?
10. Pot transfera banii din paypal in revolut si invers?
11. Cat dureaza un transfer cu revolut?
Care sunt dezavantejele si avantajele revolutului?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

1.Obligatoriu, oricum iti vor face poza la buletin si iti for face confirmare faciala
2. Dupa ce treci de un anumit venit revolut iti va cere sursa banilor si e posibil sa iti inchida contul daca nu declari. Nu ai restrictii
3. 0 taxe. Doar la retrageri ai plafon 800 ron fara taxe si pe urma 2% per extragere
4. Da
5. Cateva zile prin curier rapid
6. In aplicatie poti seta cate carduri virtuale vrei tu sau carduri cu autodistrugere. Toate conectate la acelasi iban
7. Da
8. Da
9. Nu trebuie sa ai fizic pentru abonament. Ai reduceri si facilitati
10. nu
11. Daca e revolut catre revolut e instant. Revolut spre alte bani ai timpul standard

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru UserRo10):

La 10 esti sigur? Cardul Revolut fizic e Visa, PayPal suporta transferul catre/din carduri Visa.

| UserRo10 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, dar el a zis si invers

| Lucaaragiale23 explică (pentru UserRo10):

Ok mersi mult

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru UserRo10):

Pai am zis catre/din. Ar trebui sa mearga in ambele sensuri. Raspunsul sigur se afla lejer din Revolut, ii intrebi pe chatul de suport. Raspund foarte repede si ajuta.