| Ady_Adrian_1999 a întrebat:

Ce card trebuie sa imi fac ca sa imi pot scoate banii de pe paypal?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pai poti sa transferi bani de la PayPal la banca ta daca ai un cont la o banca, sau poti cere un cec.Metoda cea mai buna este cecul.De ce? Pt ca prin transfer bancar ti se ia comision mai mult decat daca le ceri un cec.Cel putin eu asa am vazut, am avut ceva bani la ei si acolo ai astea 2 optiuni, sau asa era cand am facut eu acum ceva cateva luni in urma, asa ca am les cec, apoi ei miau trimis cecu si aia a fost tot.Acum tu trebuie sa vezi ce comision este prin transfer in contul tau, si cat se opreste pentru cec.Zic asta pentru ca unele banci sa poti scoate bani de pe un cec anume iti vor lua comision.Ca urmare tu trebuie sa intrebi la banca ta sau oricare banca daca si ce comison iti ia in cazul unui cec de la paypal.Deci cecu normal ar trebuie sa til primeasca orice banca fara sa ai cont.Bine eu vorbesc de state unde orice om poate sa scoata banii de pe un cec fara sa aiba cont la vreo banca anume.In RO nu stiu cum sta situatia, dara aia cu transferu in cont este peste tot la fel paypal ia comision.Deci sa stai sa faci cont, mai stiu eu ce sa umbli ia cecu scoti bani si la revedere.Bine asta daca faci chestia asta asa din an in paste. Daca ai afaceri si banii intra in paypal si mereu trebuie sa scoti ar fi mai bine cred sa ai cont.Sa stii mai bine cum sta treaba suna pe aia de la paypal si vorbeste cu ei, ceara le poti cere sfat cum este mai bine si ei or sa te ajute.
Ce cont trebuie sa iti faci? Pai un cont la orice banca, nu conteaza, cont sa fie, asta daca vrei sa tarnsferi bani in felul asta.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

De contul Paypal se poate lega orice cont bancar sau un credit card.
Dar stai cuminte, ca tu nu-ti poti face cont paypal, neavand varsta de 18 ani, iar Paypalul te verifica amanuntit, nume, prenbume, varsta, cont bancar pe numele tau din cartea de credit si daca nu indeplinesti conditiile lor, nu ai cum sa-ti afci cont.
Revino cand implinesti 18 ani, si-ti spun eu cum sa-ti faci cont de Paypal.