| Junseng a întrebat:

Ce condiții trebuie îndeplinite pentru prima casa? Și în special dacă este necesara o vârstă minima.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt multe conditii de eligibilitate pentru acest program, in functie de ce vrei (sa cumperi o casa deja construita sau apartament deja construit, sa construiesti o casa individuala sau un apartament intr-un bloc), le gasesti pe internet.
Nu este prevazuta o varsta minima dar trebuie sa fii major (cel putin 18 ani), rezulta din celelalte criterii prevazute.
Le gasesti cautand cu criterii de exigibilitate in programul Prima casa.