| High07 a întrebat:

Ce inseamna personal? Mai exact personal la o firma de spalatorie auto.e un anunt intr-un ziar... spalatorie auto angajeaza personal baieti/fete si as vrea sa stiu ce inseamna mai precis personal. Sunt cei care practic spala masinile sau fac altceva? Multumesc muuuult.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prin personal al unei firme sunt desemnati generic toti angajatii acelei firme, incepand de la director si pana la ultimul om de serviciu.
Cred ca spalatoria auto angajeaza spalatori de masini.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori spalatori, ori casieri ca probabil mai au si un bar ceva.