| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Ce studii trebuie sa am ca sa pot sa fiu frizer/hairstylist?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Facultate de Stiintele Parului + doctorat. tongue

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Curs profesional. Nu este matematică superioară.

| Nemessys a răspuns:

Doar cu curs happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Studii medii plus un curs de frizer.

| Marbea a răspuns:

Cauti un salon bun care face cursuri, faci si parte teoretica si practica, bine, la inceput nu te lasa sa-ti bagi mainile in parul clientelor, eventual sa le speli pe cap, dar spre finalul cursului ai sanse. Depinde foarte mult de persoana care tine cursul, posibil daca esti talentat chiar sa te angajeze la salonul respectiv.

| InvatamProgramare a răspuns:

Sunt Saloane care organizeaza cursuri de frizer/hairstylist.

| Marian9978 a răspuns:

Un curs bun cu o diplomă dacă se poatelaughing