| MarianAlexandru22 a întrebat:

Salut colegi TPU.
Revin si eu aici, cu o intrebare.(mai mult problemă :)) )
Deci, tatal meu vrea sa imi trimita niste bani, mai exact sa imi alimenteze cardul meu(eu nu am 18 ani inca,si mi-a deschis un card GarantiBank,pentru ca imi trebuie la decontarea diferitelor abonamente, in fine!)
Cardul meu este identic cu cel de aici >-- https://www.google.ro/......ps?/search

Intrebarea mea este urmatoarea:
Exista posibilitatea de a-mi alimenta cardul? Si daca da, ce anume trebuie sa ii dau?

Multumesc anticipat. Ofer funda si de toate. :)

Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Il poate alimenta mergand la o oarecare banca cu numarul contului tau bancar si cu numele detinatorului contului.
Numarul contului (iban) il gasesti in plicul pe care-l primeste la primirea contului sau pe contul online (daca ai asa ceva), iar numele exact la fel.
Daca se duce la aceeasi banca la care ai si tu contul (garanti), comisionul de depunere o sa fie mai mic.