| MarYus_LuPu_1999 a întrebat:

Salut Colegi! Vrea un prieten din Russia sa imi cumpere aparatul foto, acum intrebarea mea este: banii vrea sa mi-i trimita pe contul bancar pe care il am pe persoana juridica, pot afla ibanul? Si e sigura tranzacția prin iban? Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Reformulează, că pentru tine e „grele" limba română.

| mihai69 a răspuns:

„este bani prea sa imi trimita pe contul bancar pe care il am pe persoana juritica pot afla ibanul?"
===
Se poate să scrii în limba română ce anume vrei să afli?!? Că n-am priceput nimic.

| johnnny123 a răspuns:

"intrebarea mea este bani prea sa imi trimita pe contul bancar pe care il am pe persoana juritica pot afla ibanul?"

Ți-ar plăcea dacă ți-am răspunde și noi la fel de "corect" cum ai formulat tu întrebarea?

Răspunsul ar suna cam așa:
De bani care prin IBAN dacă persoană juridică intră care îl ai când vine de la celălalt cont.

Ai înțeles?

| FreddieM a răspuns:

Eu am priceput intrebarea.Traduc pentru voi
,, banii vrea sa mi-i trimita pe contul bancar pe care il am ca persoana juridica, pot afla IBAN?
Acum sa raspund.
Tranzactia bancara e foarte sigura. Dar ibanul lui nu-ti trebuie,, vei primi cofirmarea depunerii imediat de la banca.(sincer nu-mi amintesc cum poti afla ibanul lui, nu primesc bani, doar trimit)
O zi minunata

| Nonolita a răspuns:

De ce ar vrea cineva din Rusia sa cumpere aparatul tau? Au si ei aparate foto, poate chiar mai bune. Ai grija sa nu fie teapa!