| Foeniddh a întrebat:

Salut, ce date trebuie sa-mi stie o persoana care are contul bancar la transilvania si vrea sa-mi trimita banii eu fiind la bcr? Trebuie doar ibanul?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nici nu iti recomand sa dai alte date, cum sunt multi naivi care dau datele cardului bancar crezand ca cardul este altceva decat mijloc de plata! Cardul nu este pentru incasat bani dragi melteni!

In cazul tau se da numele, prenumele si codul IBAN, atat!

| Violleta2022 a răspuns:

- Numele si prenumele tau, complete si corecte, ca in buletin
- si Contul IBAN.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Da, numai IBAN și numele băncii, eventual dacă nu apare automat.