| Pavel_Florin_1994 a întrebat:

Salut, contractul de comodat, trebuie legalizat, la infiintarea unei firme S.R.L.?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa fie act autentic si nici legalizat, poate sa fie act sub semnatura privata (semnat de cele 2 parti (comodant si comodatar) si inregistrat la finantele publice.

| InvataManagement a răspuns:

Nu e nevoie. Poti sa inchei contractul sub semnatura privata ( cele doua parti il semneaza pur si simplu si atat). Uite si un link cu actele ce trebuie trebuie depuse la Registrul Comertului: http://www.invatamanagement.com/2016/07/06/infiintare-firma/